BIOAGRA Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie FD Latający Holender
BIOAGRA Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender 2018


Rekordowa ilość 25 załóg wzięło udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w klasie FD Latający Holender rozegranych w dniach 24-26 sierpnia 2018 roku na Jeziorze Nyskim w spektakularnym otoczeniu Gór Opawskich.
Były to trzy dni emocjonujących zmagań, zmiennej pogody i wspanialej żeglarskiej przygody w międzynarodowym gronie. Podczas regat Jezioro Nyskie gościło najlepsze polskie załogi oraz zawodników z Niemiec, Czech i Węgier, w tym uczestników z czołówki Mistrzostw Świata .

Latający Holender (Flying Dutchman) to olimpijska klasa jachtu otwartopokładowego z dwuosobową załogą. Jego nazwa zaczerpnięta jest z legendy o Latającym Holendrze. FD jest klasą wymagającą bardzo dobrego zgrania załogi oraz precyzyjnego prowadzenia.
Żeglowanie na Latającym Holendrze dostarcza sporej dawki emocji. Duża powierzchnia ożaglowania powoduje, że są to jachty bardzo szybkie, zwrotne i wymagają balastowania nawet przy słabszych wiatrach.

Regaty klasy Latający Holender organizowane są nad Jeziorem Nyskim po raz piąty, ściągając coraz więcej zawodników, także z zagranicy.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Regatowe klasy Latający Holender,a wsparcie zawodom zapewniło przedsiębiorstwo BIOAGRA, które zostało sponsorem tytularnym imprezy.

Impreza klasyfikowana była w dwóch kategoriach: międzynarodowej i krajowej.

Mistrzostwa Polski 2018r:

1. POL7 - Maciej Rokosz/Piotr Tyszkiewicz
2. POL162 - Tomasz Kośmicki/Adrian Górka
3. POL19 - Paweł Żebrowski/Maciej Żebrowski

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2018r.

1. CZE21 - Jiri Hruby/Roman Houdek
2. HUN4 - Janos Ziegler/Balazs Czeiżel
3. GER17 - Marcus von Lepel/Nils Herrmann
Komentarze (3)
Kontibox 12 mar 19 18:56
Dobrze że to będzie znów w Nysie a nie zaniedbanym na maxa Otmuchowie.
Kontibox 14 mar 19 13:56
Jak się tak przejrzy konkurencje daropola, to dochodzi się do wniosku, że większość promuje np. rejs na którym może się lansować. Tu za to obsada międzynarodowa daje lansowanie sie Polski i regionu w świecie. Osobiście wolę oddać głos na promocję kraju.
Leszek 22 mar 19 04:49
Najsilniej obsadzone w Polsce regaty w FD.
Szczegóły
Wydarzenie Żeglarskie roku
Jezioro Nyskie
24.08.2018
1442
250 pkt
Zdjęcia