Tomasz Kunstler
Tomasz Kunstler jest opolskim żeglarzem o bardzo krótkim stażu, ale za to mającym na swoim koncie już wiele żeglarskich historii.
Z żeglarstwem miał do czynienia w młodości w Chorągwianym Ośrodku ZHP w Turawie, ale potem na długie lata ta dziedzina została odsunięta na bok. W 2016 roku wziął udział w jednym z rejsów organizowanym przez Pieśni spod żagli w Chorwacji i od razu wsiąkł. Szybko zdobył patent jachtowego sternika morskiego, kupił jacht, na którym szlifował swoją wiedzę i zdobywał doświadczenie pod okiem kpt. Ryszarda Sobieszczańskiego i Tomasza Bednarczyka.
W 2021 wziął udział lub poprowadził 12 tygodniowych rejsów. W 2022 roku wziął udział lub poprowadził 18 tygodniowych rejsów, które odbyły się na akwenach: Chorwacji, Włoch, Czarnogóry, Słowenii, Wysp Kanaryjskich, Grecji i Bałtyku.
Znaczną część tych rejsów sam poprowadził wdrażając projekt: "Kulinarna podróż pod żaglami” podczas których połączył pasje żeglarstwa z gotowaniem.
Tomek Kunstler należy do wąskiego grona opolskich żeglarzy, którzy w latach 2021-2022 przepłynęli największą ilość mil prowadząc swoje rejsy i biorąc udział w innych.
To przykład osoby, która w kilka lat zdobyła ogromne morskie doświadczenie. Ostatnie dwa lata są najlepszym tego przykładem.
Komentarze (4)
Monia 23 mar 23 14:04
Potwierdzam, 😁 Tomasz Kunstler jest prawdziwym „Darem Opola” dla morskich fal i wiatru w żaglach oraz wygłodniałej załogi 😋😋😋 Niejedną żeglarską przygodę popełniliśmy wspólnie i były to zawsze PYSZNE pod każdym względem doznania. Serdecznie polecam Pana Kapitana i Captain Cooka - w jednej osobie! wszystkim tym, którzy jeszcze w takim rejsie nie uczestniczyli. 😍
TomB 23 mar 23 19:01
Ambitnie i szybko, acz ze świadomością swoich ograniczeń, rozwija swoje umiejętności żeglarskie. Nasze kulinarne przygody pod żaglami oceniam jako majstersztyk. Żegluję już 30 lat, ale takich Michelin jakie Tomek vel Captain Cook zaprezentował na pokładzie to nie miałem nigdy. Jeszcze nie jeden rejs przed nami. Teraz Kuba na horyzoncie.
skucy 6 kwi 23 16:01
Pasjonat, erudyta konsekwentny i twardy Zawodnik, żaden rejs niestraszny, świetny mentor i wzór do naśladowania, umiejętności komunikacyjne, kulinarne i wiedza enologiczna na poziomie światowym. Fotografie na instagramie to idealne kadry z artystycznym smakiem o Panu Kapitanie napisać Żeglarz to byłoby za mało, jak coś robi to na maxa . Imponują mi tacy ludzi i mój głos na Tomasza !
nizankowski@daropola.pl 30 kwi 23 22:18
Skiper & Chef !
Szczegóły
Żeglarz Roku
843
462 pkt
Zdjęcia