Andrzej Kopytko
Andrzej Kopytko - kapitan jachtowy - jest pierwszym opolskim żeglarzem, który rozpoczął starty w morskich regatach samotniczych.
Od 2013 roku regularnie uczestniczy w regatach bałtyckich. Debiutował w regatach „Polonez Cup”, w których w 2014 roku zdobył II miejsce w klasie Double, a w 2015 roku startując razem z kpt. Joanną Pajkowską wygrał w klasie Delphia. W tym samym roku wziął udział w najtrudniejszych bałtyckich regatach "Bitwie o Gotland”, zajmując II miejsce w klasie Open.
W 2016 roku zajął I miejsce w grupie open 2 w regatach „SailBook Cup” i IV miejsce w grupie open w „Bitwie o Gotland 2016 Delphia Challenge”.
Od 2017 roku po uroczystym chrzcie jachtu i nadaniu mu nazwy Opole reprezentuje nasze miasto.
Matką chrzestną jego jachtu została druhna "Marysia" - Maria Markuszewska.
29 maja 2017 roku wystartował w najtrudniejszych na świecie regatach samotników „Ostar”, których trasa wiedzie przez północny Atlantyk z Plymouth w GB do Newport w USA, próbując jednocześnie zrealizować marzenie życia. Z powodu awarii takielunku musiał niestety przerwać swój rejs i wrócić do Plymouth. Jak mówi "nigdy się nie poddaje" i już planuje start w Ostar w 2020 roku.
W 2018 roku na jachcie s/y Opole zajął III miejsce w regatach Żeglarski
Puchar Trójmiasta w klasie Open. Cały czas aktywny w regatach single i double handed.
Komentarze (0)
Brak Komentarzy
Szczegóły
Żeglarz sportowy roku
941
257 pkt
Zdjęcia